1/1

Bái Lĭ ,  Bái Lĭ ,  Bái Lĭ ,

Dum nokto kvieta Pensoj en trankvila nokto

Nachtgedanken

tradukita de William Auld tradukita de Manfredo Ratislavo

tradukita de Manfred Hausmann

Mi vidis lunlumon antaŭ kanapo mia: ĉu frosto kovras la te-

ron? Mi levis la kapon, rigardis sur monto la lu-

non. Mi klinis la kapon, kaj pensis pri hejmo lon-

tana.

Lito - antaŭ - hela - luno - radio dubi - estas - tero - sur - frosto levi - kapo - rigardi - hela - luno mallevi - kapo - pensi - malnova -

hejmlando Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas

barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Traduko de la ĉina poemo “Jìng yè sī” de Bái Lĭ en Esperanton de William Auld (∗1924-11-06 – †2006-09-11).

Arg-899-1790 (2013-06-05 11:55:01)

Tiu ĉi poem-traduko troviĝas en http: // donh. best. vwh. net/ Esperanto/ iteraturo/ Revuoj/ nlr/ nlr26/ LiPo/ kvietau. html .

Traduko de la ĉina poemo “Jìng yè sī” de Bái Lĭ en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-899-1793 (2013-07-09 13:00:25)

Laŭvorto Esperantigo de la origina ĉina teksto. Mi, Manfred Retzlaff, esperantigis tiun chi strofon laŭ la laŭvorta germanigo, kiu troviĝas en le vikipedia retejo http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Li_Bai .

Traduko de la ĉina poemo “Jìng yè sī” de Bái Lĭ en la Germanan de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-899-1791 (2013-08-06 23:13:25)

http://www.poezio.net/version?poem-id=899&version-id=1790,1793,1791