1/1

Bái Lĭ ,  Bái Lĭ ,
Nachtgedanken  Gedanken in einer stillen Nacht
tradukita de Manfred Hausmann  tradukita de N. N. 66

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Bett - vor - hell - Mond - Strahl Zweifeln - ist - Erde - auf - Frost heben - Kopf - blicken - hell - Mond senken - Kopf - denken - alt - Heimat

Traduko de la ĉina poemo “Jìng yè sī” de Bái Lĭ en la Germanan de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-899-1791 (2013-08-06 23:13:25)

Traduko de la ĉina poemo “Jìng yè sī” de Bái Lĭ en la Germanan de N. N. 66.

Arg-899-1792 (2013-06-05 16:55:20)

Laŭvorta germanigo de la origina ĉina-lingva teksto. La teksto troviĝas en http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Li_Bai .

http://www.poezio.net/version?poem-id=899&version-id=,1791,1792