1/1

Bái Lĭ ,

Dum nokto kvieta

tradukita de William Auld

Mi vidis lunlumon antaŭ kanapo mia: ĉu frosto kovras la teron? Mi levis la kapon, rigardis sur monto la lunon. Mi klinis la kapon, kaj pensis pri hejmo lontana.

Traduko de la ĉina poemo “Jìng yè sī” de Bái Lĭ en Esperanton de William Auld (∗1924-11-06 – †2006-09-11).

Arg-899-1790 (2013-06-05 11:55:01)

Tiu ĉi poem-traduko troviĝas en http: // donh. best. vwh. net/ Esperanto/ iteraturo/ Revuoj/ nlr/ nlr26/ LiPo/ kvietau. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=899&version-id=,1790