1/1

Bái Lĭ ,  Bái Lĭ ,
Dum nokto kvieta  Nachtgedanken
übersetzt von William Auld  übersetzt von Manfred Hausmann

Mi vidis lunlumon antaŭ kanapo mia: ĉu frosto kovras la teron? Mi levis la kapon, rigardis sur monto la lunon. Mi klinis la kapon, kaj pensis pri hejmo lontana.

Argiope Information:

Aufgrund urheberrechtlicher Bedenken ist die Anzeige dieser Version unterbunden.

Übersetzung des ĉinaGedichtes “Jìng yè sī” von Bái Lĭ ins Esperanto durch William Auld (∗1924-11-06 – †2006-09-11).

Arg-899-1790 (2013-06-05 11:55:01)

Tiu ĉi poem-traduko troviĝas en http: // donh. best. vwh. net/ Esperanto/ iteraturo/ Revuoj/ nlr/ nlr26/ LiPo/ kvietau. html .

Übersetzung des ĉinaGedichtes “Jìng yè sī” von Bái Lĭ ins Deutsche durch Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-899-1791 (2013-08-06 23:13:25)

http://www.poezio.net/version?poem-id=899&version-id=,1790,1791