1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Leere  Malpleno

tradukita de Manfred Retzlaff

Ich trank und trank und wusste kaum, dass es schon Abend war. Der Blütenschnee vom Pflaumenbaum sank auf mein wirres Haar.

Mi trinkis, trinkis, sciis ne, ke estis jam vesper’. Sur min flor-neĝo falis de la prun-arb’ tra l’ aer’.

Da tappt ich trunkenen Gesichts am Fluss entlang. - Ein Stern, der große Mond... Kein Vogel, nichts. Die Menschen meilenfern.

Mi iris sola tra l’ malhel’, ebria estis mi. La granda lun’ - Jen iu stel’ - Neniu hom’, neni’.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-897-1784 (2014-04-07 17:48:32)

La poemo aperis en la libro “Hinter dem Perlenvorhang”, Gedichte nach dem Chinesischen von Manfred Hausmann, Verlag S. Fischer, 1954. Pri la poeto vidu ankau la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Manfred_Hausmann . Manfred Hausmann verkis tiun ĉi poemon laŭ poemo verkita de la ĉina poeto Li Tai-Bo. Pri tiu vidu la retejon http: // www. aphorismen. de/ suche? f_autor= 6768_Li-Tai-Po .

Traduko de la Germana poemo “Leere” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-897-1785 (2013-11-07 09:11:39)

Vidu ankaŭ: http: // donh. best. vwh. net/ Esperanto/ Literaturo/ Revuoj/ nlr/ nlr26/ LiPo/ kaj http: // donh. best. vwh. net/ Esperanto/ iteraturo/ Revuoj/ nlr/ nlr26/ lipo. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=897&version-id=1784,1785