1/1

Manfred Hausmann,

Malpleno

tradukita de Manfred Retzlaff

Mi trinkis, trinkis, sciis ne, ke estis jam vesper’. Sur min flor-neĝo falis de la prun-arb’ tra l’ aer’.

Mi iris sola tra l’ malhel’, ebria estis mi. La granda lun’ - Jen iu stel’ - Neniu hom’, neni’.

Traduko de la Germana poemo “Leere” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-897-1785 (2013-11-07 09:11:39)

Vidu ankaŭ: http: // donh. best. vwh. net/ Esperanto/ Literaturo/ Revuoj/ nlr/ nlr26/ LiPo/ kaj http: // donh. best. vwh. net/ Esperanto/ iteraturo/ Revuoj/ nlr/ nlr26/ lipo. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=897&version-id=,1785