1/1

Paul Vogel,

Somero

tradukita de Manfred Retzlaff

Tagmezo super la malgranda urbo La suno brulas Forta vento Alpelas fojn-odoron de ie La aero plenas de Poplo-flor-folioj Kaj el la trankvilo Kanto por mia orelo.

Traduko de la Germana poemo “Sommer” de Paul Vogel en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-04-10.

Arg-877-1757 (2013-04-10 22:11:16)

http://www.poezio.net/version?poem-id=877&version-id=1757