1/1

Paul Vogel,  Paul Vogel,
Sommer  Somero

tradukita de Manfred Retzlaff

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Tagmezo super la malgranda urbo

La suno brulas Forta vento Alpelas fojn-odoron de ie La aero plenas de Poplo-flor-folioj Kaj el la trankvilo Kanto por mia orelo.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Paul Vogel.

Arg-877-1756 (2014-02-14 14:49:10)

Aus der Zeitschrift “Landwirtschaftliches Wochenblatt” [Presseorgan des Westfälisch-Lippischen Landwirtschaftsverbandes, Postfach 4929, D-48028 Münster/Westfalen.], erschienen in der Ausgabe Nr. 28 vom 14. Juli 2011, auf Seite 96.

Traduko de la Germana poemo “Sommer” de Paul Vogel en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-04-10.

Arg-877-1757 (2013-04-10 22:11:16)

http://www.poezio.net/version?poem-id=877&version-id=,1756,1757