1/1

Wilhelm Müller,

Printempo de l’ amo

tradukita de Manfred Retzlaff

Furiozas jen la vintro Kaj la florojn fleksrompitajn Pentras moke ĉe l’ fenestroj Li al mi en palaj bildoj. Ŝtormu, vintro kaj bruadu! Tamen vi min ne tremigos, Ĉar el fund’ de mia koro La printempon mi ekigas, Kiun neĝ’ ne povos kovri Kaj glaci’ ne rigidigos, La printempon, kies suno La okul’ de l’ karulino, La aero spiro ŝia, Kies rozoj ŝiaj lipoj, Kaj alaŭde ŝvebas mi jen Super ĝi kun miaj kantoj.

Traduko de la Germana poemo “Frühling der Liebe” de Wilhelm Müller (∗1794-10-07 – †1827-10-01) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-03-07.

Arg-857-1728 (2013-03-14 14:45:33)

http://www.poezio.net/version?poem-id=857&version-id=1728