1/1

Kurt Morawietz,

Unua amo

tradukita de Manfred Retzlaff

Apenaŭ glitis la suno tra la verdo De l’ blanktrunkaj, fridetaj fagoj. Sur la brunece putriĝantan foliaron Plaŭdetanta akvo gutis. Pego frapis. Sovaĝaj rozoj superĉiris Glimantan sunradion. Mi rompis por vi iun, Vi kisis ĝin.

Traduko de la Germana poemo “Erste Liebe” de Kurt Morawietz en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 10-01-2012.

MR-541-1 / Arg-856-1725 (2013-03-04 12:23:10)

http://www.poezio.net/version?poem-id=856&version-id=1725