1/1

Augustin Wibbelt,  Augustin Wibbelt,
Maj-mateno  Maienmorgen
translated by Manfred Retzlaff  translated by Manfred Retzlaff

Eksaltas de l’ ter-nesto la Alaŭd’, leviĝas ĝi Kantante al ĉiela blu’: “Vekiĝis mi!”

Mit blauen Flügeln fliegt durch’s Feld

Der junge Maientag,

Die Lerche springt vom Nest und singt:

“Ich bin schon wach!”

Per ora man’ forigas la Nebulo-fumon Sun’, Rektigas sin la arboj kaj La etaj floroj nun.

Jetzt greift die Sonne mit goldner Hand

Durch weißen Nebelrauch,

Da recken die Bäume sich aus dem Schlaf,

Die kleinen Blumen auch.

Translation of the Low German poem “Maienmuorgen” by Augustin Wibbelt (∗1862-09-19 – †1947-09-14) into Esperanto by Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) on 2011-12-29.

MR-539-1 / Arg-854-1721 (2013-03-01 22:06:04)

Esperantigita 2011-12-29 laŭ la origina bas-germana teksto de Manfredo Ratislavo.

Translation of the Low German poem “Maienmuorgen” by Augustin Wibbelt (∗1862-09-19 – †1947-09-14) into German by Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) on 2011-12-30.

Arg-854-1722 (2013-03-01 22:17:10)

Ins Hochdeutsche übertragen von Manfred Retzlaff.

http://www.poezio.net/version?poem-id=854&version-id=,1721,1722