1/2

August Heinrich Hoffmann,

Alveno de l’ printempo

tradukita de Manfred Retzlaff

Ree nun verdiĝas ĉio Sur herbejo kaj kampar’. Kaj ekestas eŭforio Anstataŭe de malklar’. Jes, post vintra la sufero Printempiĝas je la fin’, Regas ĝojo sur la tero, Tio feliĉigu nin.

Vidu, tie papilio Flugas en printemp-ornam’, Ĝi anoncas, ke nun ĉio, Kio mortis, vivas jam. Nur violoj rigardantaj Jen timeme al la sun’ Estas kvazaŭ demandantaj : � Ĉu printempas vere nun ? �

Vidu, la alaŭdoj tie Super ni en la aer’ ! Ili kantas idilie Por ni sube sur la ter’ ! Nun forfuĝas la sufero, Printempiĝas ĉie ĉi – Printempiĝas sur la tero Ankaŭ en la brust’ al ni !

…

2/2

Traduko de la Germana poemo “Frühlings Ankunft” de August Heinrich Hoffmann (Hoffmann von Fallersleben, ∗1798-04-02 – †1874-01-19) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2011-01-25. MR-522-1 / Arg-848-1712 (2013-02-28 19:14:46)

http://www.poezio.net/version?poem-id=848&version-id=1712