1/1

Lorenzo da Ponte,  Lorenzo da Ponte,
Arie des Fernando  Ario de Fernando
übersetzt von N. N. 60  übersetzt von N. N. 59

Der Odem der Liebe Erfrischet die Seele, Ein Balsam so wonnig, So schmeichelnd und weich.

Esprim’ de favoro De l’ korotrezoro Regalas nin dolĉe, Tuj ĝojas la kor’.

Wer Liebe genießet, Und treu sie erfindet, Begehret nichts weiter, Ist selig und reich!

L’ animo bezonas La amon fidelan, Nenion ĝi konas De sama valor’.

Übersetzung des italaGedichtes “Ario de Ferrando” von Lorenzo da Ponte ins Deutsche durch N. N. 60.

Arg-847-1710 (2013-02-28 15:43:49)

Tiu ĉi germanigo troveblas en la retejo http: // www. opera-guide. ch/ libretto. php? id= 252&uilang= de&lang= de , sur la paĝo 16.

Übersetzung des italaGedichtes “Ario de Ferrando” von Lorenzo da Ponte ins Esperanto durch N. N. 59.

Arg-847-1709 (2013-02-28 12:38:50)

Tiu ĉi Esperantigo troviĝis en la Esperanto-revuo “Heroldo de Esperanto, N-ro 3 (1245), 16. februaro 1957.

http://www.poezio.net/version?poem-id=847&version-id=1710,1709