1/1

Lorenzo da Ponte,  Lorenzo da Ponte,
Ario de Fernando  Arie des Fernando
translated by N. N. 59  translated by N. N. 60

Esprim’ de favoro De l’ korotrezoro Regalas nin dolĉe, Tuj ĝojas la kor’.

Der Odem der Liebe Erfrischet die Seele, Ein Balsam so wonnig, So schmeichelnd und weich.

L’ animo bezonas La amon fidelan, Nenion ĝi konas De sama valor’.

Wer Liebe genießet, Und treu sie erfindet, Begehret nichts weiter, Ist selig und reich!

Translation of the itala poem “Ario de Ferrando” by Lorenzo da Ponte into Esperanto by N. N. 59.

Arg-847-1709 (2013-02-28 12:38:50)

Tiu ĉi Esperantigo troviĝis en la Esperanto-revuo “Heroldo de Esperanto, N-ro 3 (1245), 16. februaro 1957.

Translation of the itala poem “Ario de Ferrando” by Lorenzo da Ponte into German by N. N. 60.

Arg-847-1710 (2013-02-28 15:43:49)

Tiu ĉi germanigo troveblas en la retejo http: // www. opera-guide. ch/ libretto. php? id= 252&uilang= de&lang= de , sur la paĝo 16.

http://www.poezio.net/version?poem-id=847&version-id=1709,1710