1/1

Gustav Sack,

Kazeo

tradukita de Manfred Retzlaff

Tramanĝas oni sin tra l’ jaroj, Fariĝas pli kaj plie aĝa, Surkape mankas fine haroj, Neniam iĝas oni saĝa.

Traduko de la Germana poemo “Quark” de Gustav Sack (∗1885-10-28 – †1916-12-05) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2011-01-24.

MR-510-01 / Arg-838-1686 (2013-02-22 17:10:33)

http://www.poezio.net/version?poem-id=838&version-id=,1686