1/1

Johann Friedrich Hahn,

Konsilo

tradukita de N. N. 56

Al la lumo direktadu Vojon kaj rigardon. En la universo vidu La eternan ardon.

Majesteco grandioza Forte vin influu. Tamen: starigante domon. Sur la ter’ konstruu.

Traduko de la Germana poemo “Ein Rat” de Johann Friedrich Hahn (∗1753-12-28 – †1779-05-30) en Esperanton de N. N. 56.

Arg-821-1647 (2013-02-06 23:08:04)

Tiu ĉi poem-traduko aperis en la jaro 1948 en la revuo “Heroldo de Esperanto”, laŭ informo de la dana s-ano Lars Kromann.

http://www.poezio.net/version?poem-id=821&version-id=1647