1/1

Johann Friedrich Hahn,  Johann Friedrich Hahn,
Ein Rat  Konsilo

tradukita de N. N. 56

................................ ................................ ................................ ................................

Al la lumo direktadu Vojon kaj rigardon. En la universo vidu La eternan ardon.

................................ ................................ ................................ ................................

Majesteco grandioza Forte vin influu. Tamen: starigante domon. Sur la ter’ konstruu.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Johann Friedrich Hahn (∗1753-12-28 – †1779-05-30).

Arg-821-1646 (2013-02-06 22:54:20)

Traduko de la Germana poemo “Ein Rat” de Johann Friedrich Hahn (∗1753-12-28 – †1779-05-30) en Esperanton de N. N. 56.

Arg-821-1647 (2013-02-06 23:08:04)

Tiu ĉi poem-traduko aperis en la jaro 1948 en la revuo “Heroldo de Esperanto”, laŭ informo de la dana s-ano Lars Kromann.

http://www.poezio.net/version?poem-id=821&version-id=1646,1647