1/1

Johann Friedrich Hahn,  Johann Friedrich Hahn,
Wunsch  Deziro

tradukita de N. N. 56

................................ ................................ ................................ ................................ ................................

Dum promeno Je mateno Ĝojis mia koro: Mute, el ĝardeno Min salutis floro.

................................ ................................ ................................ ................................ ................................

Do, mi restis, Ĉar mi estis Plena je admiro. Tamen tuj ekestis En la kor’ deziro.

................................ ................................ ................................ ................................ ................................

Flor’ beleta, Ĝojopreta Kreitaĵo Dia, Jen dezir’ sekreta : Floro, estu mia!

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Johann Friedrich Hahn (∗1753-12-28 – †1779-05-30).

Arg-820-1644 (2013-02-06 12:22:13)

Pri la poeto vidu la retejojn http: // www. enzyklo. de/ Begriff/ Johann FriedrichHahn kaj http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Johann_ Friedrich_Hahn .

Traduko de la Germana poemo “Wunsch” de Johann Friedrich Hahn (∗1753-12-28 – †1779-05-30) en Esperanton de N. N. 56.

Arg-820-1645 (2013-02-06 15:02:46)

Tiu ĉi poemo aperis - laŭ informo de la dana s-ano Lars Kromann - en la jaro 1948 en la Esperanta revuo Heroldo. S-ano Kromann ne estis tute certa, ĉu la verkinto de la originalo vere estis la germana poeto Johann Friedrich Hahn, kiu vivis de 1753 ĝis 1779.

http://www.poezio.net/version?poem-id=820&version-id=,1644,1645