1/1

Joh.. H: Petersen,

Lingvo internacia

übersetzt von Manfred Retzlaff

Ho kara lingvo ci! Laŭdas vin laŭte ni Per vort’ kaj kant’. Interkomprenon ci Semas ja inter ni, Ponton konstruas ci De land’ al land’.

Ho kara lingvo ci, Estos fidelaj ni, kiel fratar’. Vi ja kunligas nin, Kore ni amas cin. Pacon instruu ci Al la homar’!

Ho kara lingvo ci, Donas promeson ni Kun sankta ĵur’. La vojon iru ni, Kiun elmontras ĝi En korojn metu ci Senton de pur’.

Ho kara lingvo, ja Regu eterne la Pac’ en la mond’! Kredu ni ĉiuj ĝin: Venkos ni je la fin’. Donu esperon ci Al frata rond’!

Übersetzung des Esperanto-Gedichtes “Lingvo internaci”’ von Joh.. H: Petersen ins Esperanto durch Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) in 2008-11-17.

MR-472-1 / Arg-813-1631 (2013-02-03 10:37:59)

Mi, Manfred Retzlaff, aliverkis la tekston en 2005-11-15; ĉar mi pensis, ke la adjektivan finaĵon “-a” en la vorto “internacia” oni ne rajtas elizii.

http://www.poezio.net/version?poem-id=813&version-id=,1631