1/1

Wilhelm Busch,  Wilhelm Busch,
La fluganta rano  Der fliegende Frosch

tradukita de Manfredo Ratislavo

Se iu, kiu nur kun pen’ sur iun arbon rampis jen, jam pensas, ke bird’ estas li, eraras tiu ĉi.

Wenn einer, der mit Mühe kaum gekrochen ist auf einen Baum, schon meint, dass er ein Vogel wär’, so irrt sich der.

Traduko de la Germana poemo “Der fliegende Frosch” de Wilhelm Busch (∗1832-04-15 – †1908-01-09) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 2008-03-23.

MR-466-1 / Arg-811-1627 (2013-02-02 19:13:40)

Vidu ankaŭ: http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Wilhelm_Busch .

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Wilhelm Busch (∗1832-04-15 – †1908-01-09).

Arg-811-1626 (2013-02-02 19:11:51)

Pri la poeto vidu: http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Wilhelm_Busch .

http://www.poezio.net/version?poem-id=811&version-id=,1627,1626