1/1

Doris Wildgrube,

Sankta vespero

translated by Manfred Retzlaff

Venas je la jaro-fino Sankta de l’ Vesper’ trankvil’, regas jen en ĉiuj ĉambroj de multnombraj lumoj bril’.

Multaj bonaj aĵoj kuŝas sur la dono-tabloj por la infanoj, sed enestas veo-sent’ en mia kor’.

Multaj homoj sur la Tero havas zorgojn tiom da; milionoj da infanoj ne ricevas donojn ja.

Ho Sinjor’, finfine lasu regi pacon sur la Ter’: ĉar por ni nur tiam estos vere Sankta la Vesper’.

Translation of the German poem “Heiligabend” by Doris Wildgrube into Esperanto by Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) on 2007-11-07.

MR-463-1 / Arg-809-1623 (2013-02-01 10:02:28)

http://www.poezio.net/version?poem-id=809&version-id=,1623