1/1

Maurice Roelants,  Maurice Roelants,
Odoras floroj en ĝarden’ De bloemen geuren in de perken

tradukita de Manfred Retzlaff

Dum la vesper’ alproksimiĝas, odoras floroj en ĝarden’, de la flugado lacaj jen apenaŭ la birdar’ moviĝas.

Argiope-informo:

La aspekto de tiu ĉi versio estas barita.

Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Konturoj ĉiuj malklariĝas, la tag’ foriĝas kiel flam’, laŭlonge de la arboj jam nebuloj lante supreniĝas.

Forsinkas brilo en paleco, sed trinkis lumon ĉiu flor’; mi sentas – venos mia hor’ – la spiron jam de l’ eterneco

Traduko de la Nederlanda poemo “De bloemen geuren in de perken” de Maurice Roelants en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2007-07.

MR-462- / Arg-808-1621 (2013-02-01 09:39:04)

Verkinto de tiu ĉi Nederlanda poemo estas Maurice Roelants.

Arg-808-1620 (2013-02-01 09:46:15)

Pri la verkinto vidu la retejon http: // nl. wikipedia. org/ wiki/ Maurice_Roelants .

http://www.poezio.net/version?poem-id=808&version-id=1621,1620