1/1

Maurice Roelants,  Maurice Roelants,
De bloemen geuren in de perken  Odoras floroj en ĝarden’

übersetzt von Manfred Retzlaff

Argiope Information: Aufgrund urheberrechtlicher Bedenken ist die Anzeige dieser Version unterbunden.

Dum la vesper’ alproksimiĝas, odoras floroj en ĝarden’, de la flugado lacaj jen apenaŭ la birdar’ moviĝas.

Konturoj ĉiuj malklariĝas, la tag’ foriĝas kiel flam’, laŭlonge de la arboj jam nebuloj lante supreniĝas.

Forsinkas brilo en paleco, sed trinkis lumon ĉiu flor’; mi sentas – venos mia hor’ – la spiron jam de l’ eterneco

Verfasser dieses NederlandaGedichtes ist Maurice Roelants.

Arg-808-1620 (2013-02-01 09:46:15)

Pri la verkinto vidu la retejon http: // nl. wikipedia. org/ wiki/ Maurice_Roelants .

Übersetzung des NederlandaGedichtes “De bloemen geuren in de perken” von Maurice Roelants ins Esperanto durch Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) in 2007-07.

MR-462- / Arg-808-1621 (2013-02-01 09:39:04)

http://www.poezio.net/version?poem-id=808&version-id=1620,1621