1/1

Wilhelm Müller,

Sur la rivero

übersetzt von Manfred Retzlaff

Tre gaje susurinta River’ sovaĝa vi, Kalmiĝis vi, ne diras Adiaŭ vi al.mi.

Kovrite per malmola, Rigida ŝelo en Sablej’ malvarma kuŝas Vi nun senmove jen.

Enskrapas mi la nomon De mia karulin’, La tagon kaj la horon Enskribas mi sur vin:

La tagon, kiam ekvidis Kaj adiaŭis mi ŝin, Kaj ĉirkaŭ ambaŭ turnas Rompita ringo sin.

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Auf dem Flusse” von Wilhelm Müller (∗1794-10-07 – †1827-10-01) ins Esperanto durch Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) in 2007-01-27.

MR-452-2 / Arg-805-1615 (2013-01-31 21:04:03)

Pri la poeto vidu la retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Wilhelm_M% C3% BCller .

http://www.poezio.net/version?poem-id=805&version-id=1615