1/1

Wilhelm Müller,

Sur la rivero

translated by Manfred Retzlaff

Tre gaje susurinta River’ sovaĝa vi, Kalmiĝis vi, ne diras Adiaŭ vi al.mi.

Kovrite per malmola, Rigida ŝelo en Sablej’ malvarma kuŝas Vi nun senmove jen.

Enskrapas mi la nomon De mia karulin’, La tagon kaj la horon Enskribas mi sur vin:

La tagon, kiam ekvidis Kaj adiaŭis mi ŝin, Kaj ĉirkaŭ ambaŭ turnas Rompita ringo sin.

Translation of the German poem “Auf dem Flusse” by Wilhelm Müller (∗1794-10-07 – †1827-10-01) into Esperanto by Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) on 2007-01-27.

MR-452-2 / Arg-805-1615 (2013-01-31 21:04:03)

Pri la poeto vidu la retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Wilhelm_M% C3% BCller .

http://www.poezio.net/version?poem-id=805&version-id=1615