1/1

Wilhelm Müller,

La gastejo

tradukita de Manfred Retzlaff

Al ejo de mortintoj Survoje venis mi. Mi pensis, ke mi restu En tiu loko ĉi.

Vi verdaj mort-koronoj, Ĉu vi invitas min Post la migrad’ ripozi Nun je la tago-fin’?

Ĉu estas okupitaj En tiu domo ĉi Jam ĉiuj ĉambroj? Morte Lacega estas mi.

Gastej’ malkompatema, Ĉu min rifuzas vi? Migrad-bastono mia Pluiru Vi kun mi!

Traduko de la Germana poemo “Das Wirtshaus” de Wilhelm Müller (∗1794-10-07 – †1827-10-01) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2007-01-29.

MR-453-1 / Arg-804-1613 (2013-01-31 20:44:26)

http://www.poezio.net/version?poem-id=804&version-id=1613