1/1

Wilhelm Müller,  Wilhelm Müller,
La gastejo  Das Wirtshaus

translated by Manfred Retzlaff

Al ejo de mortintoj Survoje venis mi. Mi pensis, ke mi restu En tiu loko ĉi.

Auf einen Totenacker

Hat mich mein Weg gebracht. Allhier will ich einkehren: Hab ich bei mir gedacht.

Vi verdaj mort-koronoj, Ĉu vi invitas min Post la migrad’ ripozi Nun je la tago-fin’?

Ihr grünen Totenkränze Könnt wohl die Zeichen sein, Die müde Wandrer laden Ins kühle Wirtshaus ein.

Ĉu estas okupitaj En tiu domo ĉi Jam ĉiuj ĉambroj? Morte Lacega estas mi.

Sind denn in diesem Hause Die Kammern all besetzt? Bin matt zum Niedersinken Und tödlich schwer verletzt.

Gastej’ malkompatema, Ĉu min rifuzas vi? Migrad-bastono mia Pluiru Vi kun mi!

O unbarmherzge Schenke, Doch weisest du mich ab? Nun weiter denn, nur weiter, Mein treuer Wanderstab!

Translation of the German poem “Das Wirtshaus” by Wilhelm Müller (∗1794-10-07 – †1827-10-01) into Esperanto by Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) on 2007-01-29.

MR-453-1 / Arg-804-1613 (2013-01-31 20:44:26)

Author of this German poem is Wilhelm Müller (∗1794-10-07 – †1827-10-01).

Arg-804-1612 (2013-01-31 20:47:44)

Pri la poeto vidu la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Wilhelm_M% C3% BCller_%28Dichter% 29 .

http://www.poezio.net/version?poem-id=804&version-id=1613,1612