1/1

Wilhelm Müller,  Wilhelm Müller,
Das Wirtshaus  La gastejo

tradukita de Manfred Retzlaff

Auf einen Totenacker Hat mich mein Weg gebracht. Allhier will ich einkehren: Hab ich bei mir gedacht.

Al ejo de mortintoj Survoje venis mi. Mi pensis, ke mi restu En tiu loko ĉi.

Ihr grünen Totenkränze Könnt wohl die Zeichen sein, Die müde Wandrer laden Ins kühle Wirtshaus ein.

Vi verdaj mort-koronoj, Ĉu vi invitas min Post la migrad’ ripozi Nun je la tago-fin’?

Sind denn in diesem Hause Die Kammern all besetzt? Bin matt zum Niedersinken Und tödlich schwer verletzt.

Ĉu estas okupitaj En tiu domo ĉi Jam ĉiuj ĉambroj? Morte Lacega estas mi.

O unbarmherzge Schenke, Doch weisest du mich ab? Nun weiter denn, nur weiter, Mein treuer Wanderstab!

Gastej’ malkompatema, Ĉu min rifuzas vi? Migrad-bastono mia Pluiru Vi kun mi!

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Wilhelm Müller (∗1794-10-07 – †1827-10-01).

Arg-804-1612 (2013-01-31 20:47:44)

Pri la poeto vidu la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Wilhelm_M% C3% BCller_%28Dichter% 29 .

Traduko de la Germana poemo “Das Wirtshaus” de Wilhelm Müller (∗1794-10-07 – †1827-10-01) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2007-01-29.

MR-453-1 / Arg-804-1613 (2013-01-31 20:44:26)

http://www.poezio.net/version?poem-id=804&version-id=1612,1613