1/1

Johannes R. Becher,

Laca

translated by Manfred Retzlaff

Laca estas mi, nun ĉesu Fine suferado ĉi, Volas mi, ke mi forgesu, Forgesita estu mi.

Ho, lacegas mi de ĉio De multjara peno ĉi. Falas de la arb’ folio, Iras en malhelon ni.

Translation of the German poem “Müde” by Johannes R. Becher (∗1891-05-22 – †1958-10-11) into Esperanto by Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) on 2004-09.

MR-424-1 / Arg-799-1603 (2013-01-30 22:33:39)

Pri la poeto vidu la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Johannes_R. _Becher .

http://www.poezio.net/version?poem-id=799&version-id=1603