1/1

Katherine Allfrey,

La herbejo

übersetzt von Manfredo Ratislavo

Florojn, fruktojn kaj spikojn Pentras kamparo al si; Viv’ kiel suka bero Buŝe fandiĝas al mi.

Sonĝas vi kiel herbejo,

- Onde vi ravas min – Vivo, kaj ĉiam en novaj Lumoj vidigas vi vin.

Morgaŭ ja estos rikolto. Nur por hodiaŭ vin vi Lulas florstele la ĝoj’ pri Nun’ kaj tieo ĉi.

Nun vi ankoraŭ ripozas Sen la impeto de l’ kor’, Kaj vin plenigas la pura Paco de frukto kaj flor’.

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Die Wiese” von Katherine Allfrey (geb. Paula Katharina Forjahn, ∗1910-08-14 – †2001) ins Esperanto durch Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) in 2003-07-14.

MR-404-2 / Arg-796-1594 (2013-01-23 12:45:23)

Pri la poetino rigardu la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Katherine_Allfrey .

http://www.poezio.net/version?poem-id=796&version-id=1594