1/1

Katherine Allfrey,  Katherine Allfrey,
Die Wiese  La herbejo

tradukita de Manfredo Ratislavo

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Florojn, fruktojn kaj spikojn Pentras kamparo al si; Viv’ kiel suka bero Buŝe fandiĝas al mi.

Sonĝas vi kiel herbejo,

- Onde vi ravas min – Vivo, kaj ĉiam en novaj Lumoj vidigas vi vin.

Morgaŭ ja estos rikolto. Nur por hodiaŭ vin vi Lulas florstele la ĝoj’ pri Nun’ kaj tieo ĉi.

Nun vi ankoraŭ ripozas Sen la impeto de l’ kor’, Kaj vin plenigas la pura Paco de frukto kaj flor’.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Katherine Allfrey (geb. Paula Katharina Forjahn, ∗1910-08-14 – †2001).

Arg-796-1593 (2013-01-23 12:59:10)

Siehe auch: http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Katherine_Allfrey und https: // portal. dnb. de/ opac. htm? quer = Woe% 3D120955008&method= simpleSearch .

Traduko de la Germana poemo “Die Wiese” de Katherine Allfrey (geb. Paula Katharina Forjahn, ∗1910-08-14 – †2001) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 2003-07-14.

MR-404-2 / Arg-796-1594 (2013-01-23 12:45:23)

Pri la poetino rigardu la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Katherine_Allfrey .

http://www.poezio.net/version?poem-id=796&version-id=,1593,1594