1/1

N. N. 51,  N. N. 51,

Susuras jen la Hajtabua fjordo

Es rauscht dort die Haitabuer Förde

tradukita de Manfred Retzlaff  tradukita de Manfred Retzlaff

Susuras jen la Hajtabua fjordo, Pri la vikingoj kantas kanton ĝi, Pri ŝipoj alportintaj al ĉi bordo Valorajn varojn el la sud’, eĉ el Persi’!

Es rauscht dort die Haitabuer Förde, Sie singt ein Lied von den Wikingern, Von Schiffen, die an dieses Ufer gebracht haben Wertvolle Waren aus dem Süden, sogar aus Persien.

Aŭdiĝas sonorilo Sonore tra l’ trankvilo. Surakve fore sonas mevo-kri’ – Ŝlesvigo, salutata estu vi!

Es ist eine Glocke zu hören, Klingend durch die Stille. Über dem Wasser ertönt ein Möwenschrei in der Ferne. Schleswig, sei mir gegrüßt!

Traduko de la Germana poemo “Es rauscht die Schlei” de N. N. 51 en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2002-05.

MR-390-1 / Arg-791-1585 (2013-05-22 20:02:27)

Traduko de la Germana poemo “Es rauscht die Schlei” de N. N. 51 en la Germanan de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-791-1775 (2013-05-22 22:40:02)

Wörtliche Rückkübersetzung der Esperanto-Übertragung.

http://www.poezio.net/version?poem-id=791&version-id=1585,1775