1/1

Christian Morgenstern,

Al la nuboj

tradukita de Manfredo Ratislavo

Kaj ĉiam denove, kiam mi rigarde laciĝis je la homaj vizaĝoj, je tiom da speguloj de senlima stulteco, mi levis miajn okulojn super la domojn kaj arbojn supren al vi, vi eternaj pensoj de ĉielo, kaj viaj grando kaj libero liberigis min ree ĉiam, kaj mi pensis kun vi trans landoj kaj maroj kaj mi pendis kun vi super la abismo de l’ senlimo kaj mi disiĝis fine kiel vaporaĵo, kiam mi la senmezuran semon de l’ steloj vidis flugi super la agroj de l’ neekkoneblaj profundaĵoj.

Traduko de la Germana poemo “An die Wolken” de Christian Morgenstern (Kristiano Matenstelo, ∗1871-05-06 – †1914-03-31) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-78-153 (2003-11-03 10:03:43)

http://www.poezio.net/version?poem-id=78&version-id=,153