1/1

Rudolf Alexander Schröder,  Rudolf Alexander Schröder,
Al la dianto  An die Nelke

tradukita de Manfredo Ratislavo

Ho dianto, rozfratin’, vi stel-cirklo ronda, vere firme kaj eĉ pli fiere vi ja scias fermi vin.

Argiope-informo:

La aspekto de tiu ĉi versio estas barita.

Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Vian koron montras vi; sed du flamoj ruliĝantaj, konvulsie langumantaj arde brulas super ĝi.

Spic-odoron, fajron vi portas kvazaŭ el-infere, tamen ŝvebas en-aere^{2} kiel flirta papili’.

Floras, kara amikin’, ĉiam ĉe l’ fenestro bele, akompanas vi fidele tra la tuta jaro min.

Traduko de la Germana poemo “An die Nelke” de Rudolf Alexander Schröder (∗1878-01-26 – †1962-08-22) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-781-1565 (2013-01-19 13:52:21)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Rudolf Alexander Schröder (∗1878-01-26 – †1962-08-22).

Arg-781-1564 (2013-01-19 14:03:15)

Pri la poeto vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Rudolf_Alexander_Schr% C3% B6der .

http://www.poezio.net/version?poem-id=781&version-id=,1565,1564

2aŭ:

tamen ŝvebas vi leĝere kiel bela papili’.