1/1

Rudolf Alexander Schröder,  Rudolf Alexander Schröder,
An die Nelke  Al la dianto

translated by Manfredo Ratislavo

Argiope information: The view of this version is restricted. Presumably there are copyright issues.

Ho dianto, rozfratin’, vi stel-cirklo ronda, vere firme kaj eĉ pli fiere vi ja scias fermi vin.

Vian koron montras vi; sed du flamoj ruliĝantaj, konvulsie langumantaj arde brulas super ĝi.

Spic-odoron, fajron vi portas kvazaŭ el-infere, tamen ŝvebas en-aere^{2} kiel flirta papili’.

Floras, kara amikin’, ĉiam ĉe l’ fenestro bele, akompanas vi fidele tra la tuta jaro min.

Author of this German poem is Rudolf Alexander Schröder (∗1878-01-26 – †1962-08-22).

Arg-781-1564 (2013-01-19 14:03:15)

Pri la poeto vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Rudolf_Alexander_Schr% C3% B6der .

Translation of the German poem “An die Nelke” by Rudolf Alexander Schröder (∗1878-01-26 – †1962-08-22) into Esperanto by Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-781-1565 (2013-01-19 13:52:21)

http://www.poezio.net/version?poem-id=781&version-id=,1564,1565

2aŭ:

tamen ŝvebas vi leĝere kiel bela papili’.