1/1

Christian Morgenstern,

La suspiro

übersetzt von Manfredo Ratislavo

Suspiro glitkuris sur nokta glaci’ kaj sonĝis pri amo kaj ĝojo. Kaj brilis neĝblanke, dum glitis ĝi, la domoj jen apud la vojo.

Sed kiam ĝi pensis pri kara knabin’, ekardis kaj sinkis ĝi tiam - tra l’ fandiĝanta glacio – kaj ĝin ^{2} neniu ekvidis plu iam.

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Der Seufzer” von Christian Morgenstern (Kristiano Matenstelo, ∗1871-05-06 – †1914-03-31) ins Esperanto durch Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) in 1985-02.

Arg-77-151 (2004-01-28 19:06:09)

http://www.poezio.net/version?poem-id=77&version-id=,151

2aŭ: tra la fandiĝanta glacio - kaj ĝin