1/2

Heinrich Geurtz,  Heinrich Geurtz,
Karnavalo  Karneval

translated by Manfred Retzlaff

La pastro pensis longe pri la Dia vort’ kaj kiel li chi tiun komprenigu al la homoj - malgrau karnaval’.

Argiope information:

The view of this version is restricted. Presumably there are copyright issues.

Nuntempe sidas multaj en preghejo lia mute jen, kaj rigardante tiujn chi pri l’ senutil’ konscias li

de kelka lia predikad’, ke karnavala parolad’ efikas ofte multe pli. Pro tio rimpredikas li

pri chiam validanta tem’, ne nur en karnavalo mem, pri tiu psalmoverso chi: “Mi ghojas nur pri mia Di’.”

Char mankas ja al homoj ni tre ofte ghojo, ni des pli nur zorgu, ke al chiu sur la tero restu la humur’.

…  …

2/2

La homoj ofte estas ja tre amarsentaj kaj sen la^{2} humuro, kiu estas rar’, precipe che la kristanar’.

Kaj kvnkam karnavalo chi infaono de la eklezi’ ja estas, kiel scias vi; sed longe jam forkuris ghi.

Se nun, dum la tritaga fest’ amuzas sin de l’ mondo rest’, trankvilighante pensas mi: “Mi ghojas nur pri mia Di’.”

Translation of the German poem “Karneval” by Heinrich Geurtz into Esperanto by Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) on 1997-02.

MR-294-1 / Arg-776-1556 (2013-01-18 11:07:54)

Author of this German poem is Heinrich Geurtz.

Arg-776-1555 (2013-01-18 12:06:14)

Tiu ĉi poemo aperis en 1997 en la gazeto “Kirche und Leben”, la organo de la eklezia katolika episkopejo de Monastero (Münster/Westfalen, Germanio), en la numero 6-1997. La adreso de pastro Heinrich Geurtz estas: Gocher Straße 56, 47589 Uedem, Germanio.

2au: amaranimaj kaj sen la

http://www.poezio.net/version?poem-id=776&version-id=1556,1555