1/1

Gerda Illerhues,  Gerda Illerhues,
Heidebild  Erikejo-bildo

tradukita de Manfred Retzlaff

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Nodaj pinarboj^{4} sur sabla land’, floras eriko ĉe vojo-rand’.^{5}

Glimas betuloj, marĉa vapor’, ĉirpas la griloj dance en ĥor’.

Flustras la pinoj, sombra lumbril’, floroj baskulas en la trankvil’.

Sole gardstaras^{6} jen juniper’, sonoriloj vokantaj en la vesper’.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Gerda Illerhues (∗1930).

Arg-772-1546 (2013-01-16 12:24:25)

La adreso de s-ino Gerda Illerhues estis: Lehmbergstr. 50, D-46282 Dorsten, Germanio, Tel. 0048-(0)2362-22762.

Traduko de la Germana poemo “Heidebild” de Gerda Illerhues (∗1930) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2001-06.

MR-352-1b / Arg-772-1547 (2013-01-16 11:50:30)

http://www.poezio.net/version?poem-id=772&version-id=1546,1547

4aŭ:

Pinoj nodhavaj

5aŭ:

ĉe l’ vojorand’.

6aŭ:

Sole jen staras la juniper’.