1/1

Gerda Illerhues,

Majo

tradukita de Manfred Retzlaff

Mi vidas la sunon sur bruna kampter’, ensorĉas la mondon la bril’ de l’ aer.

Mi aŭdas la birdojn en la foliar’, arĝente sonadas ilia kantar’.

La florojn enmane eksentas mi, la glaso de l’ vivo, plenplenas ĝi.

Gustumas mi dolĉan ĉarmecon nun kaj mi pensas veplene:^{2} Ja pasos la Maj’.

Traduko de la Germana poemo “Mai” de Gerda Illerhues (∗1930) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2001-05-13.

MR-350-3 / Arg-770-1544 (2013-01-16 10:06:12)

2aŭ: mi pensas malĝoje:

http://www.poezio.net/version?poem-id=770&version-id=1544