1/1

Christian Morgenstern,

Hirundoj

tradukita de Manfredo Ratislavo

Jen hirundoj travespere, ore en sunbril’ lumantaj drivas kurbe enaere, jen mallaŭte sin vokantaj - .

Montrus mi al vi iliajn dorsojn, kiuj ruĝe brilas, ravus tiu danco niajn sentojn, ĉar ĝi di-similas.

Traduko de la Germana poemo “Schwalben” de Christian Morgenstern (Kristiano Matenstelo, ∗1871-05-06 – †1914-03-31) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1996-05-03.

Arg-76-149 (2004-01-06 16:01:24)

http://www.poezio.net/version?poem-id=76&version-id=149