1/1

Robert Reinick,

Januaro

tradukita de Manfred Retzlaff

Jen, kien ajn rigardas vi, Ĉielo griza super ni. Sur blanka ter’ siblada vent’, La vangojn knipas. Kia sent’!

Traduko de la Germana poemo “Januar” de Robert Reinick en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

MR-316-1 / Arg-766-1538 (2013-01-11 11:38:18)

http://www.poezio.net/version?poem-id=766&version-id=1538