1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Jiāngnán Chūn  Blick auf Nanjing

tradukita de Mu Du

Qiān lǐ yīng tí l` ü yìng hóng Shuǐ cūn shān guō jiǔ qí fēng. Nán cháo sì bǎi bā shí sì Duōshao lóu tái yān yǔ zhōng.

Argiope-informo:

La aspekto de tiu ĉi versio estas barita.

Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Traduko de la Germana poemo “Blick auf Nanjing” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en ĉina de Mu Du (Du Mu, ∗803 – †852).

Arg-763-1879 (2013-11-22 19:04:24)

Vidu ankaŭ: http: // www. mountainsongs. net/ poem_.php? id= 839 .

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-763-1532 (2013-01-06 15:06:04)

Pri la poeto Manfred Hausmann vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Manfred_ Hausmann .

http://www.poezio.net/version?poem-id=763&version-id=1879,1532