1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Rigardo sur Nanjingon  Jiāngnán Chūn
translated by Manfred Retzlaff  translated by Mu Du

Papava kamp’ en verdo lulas sin. Malsupre la rivero fluas. La kanto de la merloj ravas min. Ĉe la dekliv’ vilaĝ’ situas.

Qiān lǐ yīng tí l` ü yìng hóng Shuǐ cūn shān guō jiǔ qí fēng. Nán cháo sì bǎi bā shí sì Duōshao lóu tái yān yǔ zhōng.

Sagao-riĉaj temploj kiel or’ briletas jen en suna lumo, kaj la tegmentoj altaj en la for’ disfluas en vespera fumo.

Translation of the German poem “Blick auf Nanjing” by Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) into Esperanto by Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) on 1984-05-23.

MR-152-1 / Arg-763-1533 (2013-08-19 13:01:50)

La poeto Manfred Hausmann verkis tiun ĉi poemon laŭ poemo origine verkita de la ĉina poeto Du Mu, Dù Mù, 803 - 852. Pri tiu vidu la vikipediejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Du_Mu . Vidu ankaŭ: http: // history. cultural-china. com/ en/ 59History2207. html .

Translation of the German poem “Blick auf Nanjing” by Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) into ĉina by Mu Du (Du Mu, ∗803 – †852).

Arg-763-1879 (2013-11-22 19:04:24)

Vidu ankaŭ: http: // www. mountainsongs. net/ poem_.php? id= 839 .

http://www.poezio.net/version?poem-id=763&version-id=,1533,1879