1/1

Alexander Puschkin,  Alexander Puschkin,
Ex unue leonem  Ex ungue leonem
übersetzt von Manfred Retzlaff  übersetzt von Martin Remané

Elsputis foje kelkajn versojn mi Kaj sen subskribo donis tiujn ĉi Al gazetulo ilin kritikanta, Skribaĵon sian ankaŭ ne signanta. Utilis mia ŝmiraĉaĵ’ al li Ne pli ol mia sekretad’ al mi. Ekkonis li leon-ungegojn miajn Kaj same mi azen-orelojn liajn.

Ich spuckte neulich ein paar Verse aus Und gab sie ohne Unterschrift heraus; Dem Zeitungsschuft, der sie dann kritisierte Und sein Geschmier wie ich auch nicht signierte, Ihm nutzte seine Jahrmarkts-Narretei Nicht mehr als mir die Heimlichtuerei. Wie er erkannte gleich des Löwen Krallen, Sind mir des Esels Ohren aufgefallen.

Übersetzung des russischen Gedichtes “Ex ungue leonem” von Alexander Puschkin (∗1799-05-26 – †1837-01-29) ins Esperanto durch Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) in 1984.

MR-151-1 / Arg-762-1530 (2013-01-06 13:36:41)

Mi, Manfred Retzlaff, verkis tiun ĉi esperantigon laŭ germanigo farita de Martin Remané. Pri la poeto vidu la vikipediejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Aleksandr_Pu% C5% 9Dkin .

Übersetzung des russischen Gedichtes “Ex ungue leonem” von Alexander Puschkin (∗1799-05-26 – †1837-01-29) ins Deutsche durch Martin Remané.

Arg-762-1531 (2013-01-06 12:24:53)

Siehe  auch:  http: // lyrikzeitung. com/ tag/

martin-remane/ .

http://www.poezio.net/version?poem-id=762&version-id=1530,1531