1/1

Christian Morgenstern,  Christian Morgenstern,
Die zwei Wurzeln  La du radikoj

tradukita de Manfredo Ratislavo

Zwei Tannenwurzeln groß und alt unterhalten sich im Wald. Was droben in den Wipfeln rauscht, das wird hier unten ausgetauscht. Ein altes Eichhorn sitzt dabei und strickt wohl Strümpfe für die zwei. Die eine sagt: knig. Die andre sagt: knag. Das ist genug für einen Tag.

Du dikaj radikoj de abi’ en la arbaro inter si parolas pri l’ arbopinta susur’, dum sidas ĉe ili maljuna sciur’ trikanta ŝtrumpojn por tiuj du, ke ili ne frostu dumvintre plu. “Knig”, diras l’unua, l’alia “knag”. Sufiĉas tio por unu tag’.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Christian Morgenstern (Kristiano Matenstelo, ∗1871-05-06 – †1914-03-31).

MR-174-2a / Arg-75-146 (2003-11-02 08:53:58)

Traduko de la Germana poemo “Die zwei Wurzeln” de Christian Morgenstern (Kristiano Matenstelo, ∗1871-05-06 – †1914-03-31) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1985-03.

Arg-75-147 (2003-11-02 08:56:05)

http://www.poezio.net/version?poem-id=75&version-id=146,147