1/1

Christian Morgenstern,

La du radikoj

tradukita de Richard Schulz

Najbara kaj abiradika paro konversacias en arbaro. La pintoj supre multon ja susuras. Ĉi-sube la radikoj nur murmuras. Sciur’ maljuna sidas en proksimo, kulturas sian pacon en animo. L’unua diras: knig’, la dua: knago. Sufiĉas tio ĉi por unu tago.

Traduko de la Germana poemo “Die zwei Wurzeln” de Christian Morgenstern (Kristiano Matenstelo, ∗1871-05-06 – †1914-03-31) en Esperanton de Richard Schulz (Rikardo Ŝulco, ∗1906-07-12 – †1997-09-

26) en 1980.

Arg-75-984 (2013-02-26 15:12:28)

Mi, Manfred Retzlaff, publikigas tiun ĉi tradukon de la poemo kun permeso de s-ano Hermano Bermano (Hermann Behrmann, Schevenstr. 12 B, D-01326 Dresden, Germanujo). Mi trovis la tradukon en la libro “Pendumilaj Lidoj laŭ Kristiano Morgenŝterno”, eldonejo Bleicher, 1980, ISBN 3-88350-501-3. Pri Richard Schulz vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Richard_Schulz .

http://www.poezio.net/version?poem-id=75&version-id=,984