1/1

Ricarda Huch,  Ricarda Huch,
Lunleviĝo  Mondaufgang

translated by Manfred Retzlaff

Ombras ĉie, vualite venas jen la lun’ malfor; al ĝi fluas malkaŝite, kio estas en la kor’. La mar-ondojn ĝi altigas, ilin levas elprofunde, miajn larmojn ĝi ŝveligas el-okule kaj inunde.

Schatten liegt auf allen Wegen, tief verschleiert kommt der Mond; sieh, da strömt ihm voll entgegen, was geheim im Herzen wohnt. Und wie er des Meeres Wellen aus dem Schoß hebt, wo sie ruhten, macht er meine Tränen schwellen und ihr Bette überfluten.

Translation of the German poem “Mondaufgang” by Ricarda Huch (∗1864-07.18 – †1947-11-17) into Esperanto by Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) on 1984-05-29.

MR-098-1 / Arg-758-1523 (2013-01-05 08:54:22)

Author of this German poem is Ricarda Huch (∗1864-07.18 – †1947-11-17).

Arg-758-1522 (2013-01-05 09:01:05)

Siehe auch: http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Ricarda_ Huch , http: // www. gratis-gedicht. de/ autor/ Ricarda-Huch_422/ kaj http: // www. gratis-gedicht. de/ autor/ Ricarda-Huch_422/ .

http://www.poezio.net/version?poem-id=758&version-id=1523,1522