1/1

Ricarda Huch,  Ricarda Huch,
Lunleviĝo  Mondaufgang

tradukita de Manfred Retzlaff

Ombras ĉie, vualite venas jen la lun’ malfor; al ĝi fluas malkaŝite, kio estas en la kor’. La mar-ondojn ĝi altigas, ilin levas elprofunde, miajn larmojn ĝi ŝveligas el-okule kaj inunde.

Schatten liegt auf allen Wegen, tief verschleiert kommt der Mond; sieh, da strömt ihm voll entgegen, was geheim im Herzen wohnt. Und wie er des Meeres Wellen aus dem Schoß hebt, wo sie ruhten, macht er meine Tränen schwellen und ihr Bette überfluten.

Traduko de la Germana poemo “Mondaufgang” de Ricarda Huch (∗1864-07.18 – †1947-11-17) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984-05-29.

MR-098-1 / Arg-758-1523 (2013-01-05 08:54:22)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Ricarda Huch (∗1864-07.18 – †1947-11-17).

Arg-758-1522 (2013-01-05 09:01:05)

Siehe auch: http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Ricarda_ Huch , http: // www. gratis-gedicht. de/ autor/ Ricarda-Huch_422/ kaj http: // www. gratis-gedicht. de/ autor/ Ricarda-Huch_422/ .

http://www.poezio.net/version?poem-id=758&version-id=,1523,1522