1/1

Ricarda Huch,

Sur monta alto

tradukita de Manfred Retzlaff

Kien homa bru’ ne venas, mi sub la ĉiel-senfin’ sentas, ke konsole tenas senmakula mondo min.

Iĝas for sopiro, ĉia dezirado lasa min, kaj la font’ de ploro mia tute simple fermas sin.^{2}

Traduko de la Germana poemo “Auf Bergeshöhe” de Ricarda Huch (∗1864-07.18 – †1947-11-17) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984-06-05.

MR-097-1 / Arg-757-1521 (2013-01-04 18:52:59)

Pri la poetino vidu la vikipedian retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Ricarda_Huch .

http://www.poezio.net/version?poem-id=757&version-id=,1521

2aŭ:

Iĝas for sopiro, ĉiaj kordeziroj lasas min, kaj la font’ de larmoj miaj tute simple fermas sin.