1/1

Ricarda Huch,  Ricarda Huch,
Sur monta alto  Auf Bergeshöhe

translated by Manfred Retzlaff

Kien homa bru’ ne venas, mi sub la ĉiel-senfin’ sentas, ke konsole tenas senmakula mondo min.

Überm Staub und Lärm der Gassen,

Wind und Wolken zugesellt, Fühl ich tröstend mich umfassen Eine makellose Welt.

Iĝas for sopiro, ĉia dezirado lasa min, kaj la font’ de ploro mia tute simple fermas sin.^{2} Seine Flügel senkt mein Sehnen, Alle Wünsche gehen zur Ruh, Und die Quelle meiner Tränen Schließt sich sacht von selber zu.

Translation of the German poem “Auf Bergeshöhe” by Ricarda Huch (∗1864-07.18 – †1947-11-17) into Esperanto by Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) on 1984-06-05.

MR-097-1 / Arg-757-1521 (2013-01-04 18:52:59)

Pri la poetino vidu la vikipedian retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Ricarda_Huch .

Author of this German poem is Ricarda Huch (∗1864-07.18 – †1947-11-17).

Arg-757-1520 (2013-01-04 18:54:02)

La poemo troviĝas interalie en http: // www. setsu. de/ leaf/ lyriker/ huch. html . Siehe auch: http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Ricarda_Huch .

http://www.poezio.net/version?poem-id=757&version-id=,1521,1520

2aŭ:

Iĝas for sopiro, ĉiaj kordeziroj lasas min, kaj la font’ de larmoj miaj tute simple fermas sin.